Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Supermarket Aeon Mall a projížďka po ekologické čtvrti ve Vietnamu

25. 08. 2017 16:59:39
Zatímco Aeon Mall je klasickým supermarketem v centru Hanoje, ve kterém je možné najít vedle značek z Asie také západní značky, tak Rung Co (Palm Forrest) je konceptem ekologického bydlení ve Vietnamu.

Historie AEON MALL

AEON MALL existuje na trhu téměr 250 let a je jednou z největších maloobchodních sítí na světě. Společnost byla založena v roce 1758 v Japonsku. Dnes se jedná o jednu z největších maloobchodních sítí nejen v Japonsku, ale i dalších zemích v Asii. Vietnamská vláda plánuje otevřít do roku 2020 kolem 20 poboček.

AEON MALL ve Vietnamu

V roce 2011 došlo se souhlasem lidového výboru HCMC k zahájení činnosti pobočky AEON Vietnam, kterou založila Vietnam Company Limited. Tato společnost investuje do stavebnictví, organizace, řízení a obchodu. Zaměřuje se také na moderní nákupní centra, obchodní domy General Merchadies (GMS) a supermarkety. Také provozuje další obchodní činnosti týkající se dovozu, vývozu nebo obchodního průzkumu.

Cenově výhodné nakupování:

Kuriozity:

Vláček pro děti

Parkoviště pro motorky:

Místní značka oblečení:

Ekopark Rung Co (Palm Forrest)

Cílem Ekoparku Rung Co je rozvoj městských obcí v provincii Hung Yen, který bude zřejmě dokončem v průběhu let 2020 až 2030 s výhledovým plánem do roku 2050. Ekopark se nachází 4 kilometry od vesnice Bat Trang, která se zabývá výrobou keramiky (od mostu Thanh Tri) a 13 kilometrů od jezera Hoan Kiem v centru Hanoje.

Projektu se říká Ekopark a byl naplánován s myšlenkou založit první rezidenční komunitu, která se bude řídit přírodním ekosystémovým modelem. Tento model by měl umožňovat obyvatelům nejen přístup k přírodě prostřednictvím parků a velkému množství zeleně, ale také skrze kvalitní sítě škol, nákupních center a turistických míst.

Městská vize podle „5 E“

Projekt zahájila investiční společnost Viet Hung, která usiluje pro některé obyvatele Hanoje o zajištění snadného přístupu k čistému ovzduší, naprosto čisté vodě a klidnějšímu způsobu života mimo rušnější hlavní město. Filozofii tohoto městského projektu tvoří „Městská vize, tzv. 5 E,“ kam patří ekologie, emoce, edu-zábava (vzdělávání), ekonomika a elita.

Ekologií je myšleno harmonické životní prostředí mezi přírodou a člověkem. Proto se tato oblast klasifikuje jako „Zelené město severu.“ Je samozřejmé, že projekt bude dodržovat zásady „Trvale udržitelného rozvoje.“ Emocionální hodnotu bude samozřejmě přinášet příroda a vzhled samotného okolního prostředí.

Po ekonomické stránce je důležité zvyšovat konkurenceschopnost této oblasti včetně hodnoty nemovitostí. Vzdělávání může být spojováno se zábavou, což může mít podle této filozofie vzájemný vztah. Ekopark má ještě navíc v plánu poskytovat elitní bydlení, které bude spojováno s kvalitou služeb včetně zdravého životního stylu.

Areál je vybaven

Zelený park tvoří systém tří hlavních parků o rozloze 10 hektarů včetně jarního, letního a podzimního parku. Park je vhodný jak pro rodiny, tak i pro oudoorové aktivity, kempování, grilování, venkovní večírky nebo aktivní hry s přáteli.

Vzdělávací systém zahrnuje British University Vietnam (BUV) se zaměřením na finance, management a marketing, vedle toho samozřejmě i na celoživotní vzdělávání, golfovou akademii (EPGA – Ernie Els Golf Academy) a síť předškolních zařízení.

Areál poskytuje možnost studovat Tokijskou lékařskou univerzitu ve Vietnamu nebo navštěvovat Ekologickou kliniku s lékařskými specialisty. Aqua Grand Bay zahrnuje jezero s rozlohou až 5 hektarů se vzdáleností nad 2 kilometry pro aktivity na jachtách. Rušné obchodní centrum.

Závěrem

Výstavba tohoto městského ekologického města byla sice zahájena již od roku 2009, ale první obyvatelé se mohli do svých bytů nastěhovat až v roce 2012. Toto místo je samozřejmě inspirováno filozofií FengShuei a má výbornou geografickou polohu, protože leží nedaleko hlavního města Hanoje a Rudé řeky. Ekopark může samozřejmě celkově posloužit i jako reálný příklad toho, jak má vypadat zelená městská oblast.

Příště 19. díl: Dračí zátoka Ha Long Bay ve Vietnamu

http://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621090

Autor: Pavel Herman | pátek 25.8.2017 16:59 | karma článku: 8.78 | přečteno: 257x

Další články blogera

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 14.03 | Přečteno: 363 | Diskuse

Pavel Herman

Příběhy bezpráví I.: Obvodní soud pro Prahu v roce 2017 jako v 50. letech?

Jedná se o záležitost sp. zn. 12 C 32/2013, kde se účastník řízení, svědci a veřejnost byli přítomni nesprávného úředního postupu, který dosahuje intenzity trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby.

14.9.2017 v 9:42 | Karma článku: 14.86 | Přečteno: 532 | Diskuse

Pavel Herman

Hotely v severním Vietnamu si můžete snadno poplést

Ve Vietnamu se zcela běžně můžete setkat s tím, že dva docela odlišné hotely mají stejný název. Nejdříve nás zcela stejný název zavedl do odlišného hotelu, kde jsme si dali oběd a poté pokračovali do toho správného.

11.9.2017 v 15:27 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 370 | Diskuse

Pavel Herman

Keramická dílna a umění ve vesnici Bat Trang

Bat Trang je vesnice v severním Vietnamu, která je vzdálená 15 kilometrů jihovýchodně od Hanoje. Jedná se o tradiční vesnici s výrobou porcelánu a keramiky s tradicí sahající až do 14. století a vývozem do celého světa.

9.9.2017 v 11:08 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 152 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Ervín Dostálek

Za "Perlou Sibiře" - na Bajkal 12: Do ZABAJKALSKÉHO národního parku a k termálním pramenům

Ptačí ráj, termální prameny, "zrychtovaní" přátelští rybáři nabízející nám nachytané omuly, přírodní rezervace, již zakládal Čech, a v níž šlo hlavně zachránit vzácné soboly, když kdysi jejich kůžemi Carské Rusko platilo i Evropě.

22.9.2017 v 7:11 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 128 | Diskuse

Jaroslav Kašíkjaroslav

Kudy, kam?

Nejenom psaním živ je člověk, ale i prací na zahrádce a k tomu je jarní a letní období přímo ideální. A není od věci připravit i povyražení, za které cesty do Norska považuji.

22.9.2017 v 5:41 | Karma článku: 3.09 | Přečteno: 113 | Diskuse

Eva Štěpánková

Bude Praha také pyšná na novou koncertní síň?

Původně měl být můj dnešní příspěvek pouze o dalším zážitku z Kodaně, ale náhodou mi padla do očí zpráva, která mu dala širší souvislost.

22.9.2017 v 0:29 | Karma článku: 3.97 | Přečteno: 86 | Diskuse

Iveta Klimečková

Pět základních typů žen podle kabelek

Znáte ten způsob zavěšení kabelky na vztyčeném předloktí? Pokud loket patří mladé dámě s pootevřenými rtíky, je to jaksi součástí image a pán bůh s námi a zlé pryč.

21.9.2017 v 22:47 | Karma článku: 21.87 | Přečteno: 877 | Diskuse

Petr Janák

Po hedvábné stezce

Hory neznají třídní rozdíly, protekci, vztek, nenávist, štěstí, lásku zkrátka nic. Jsou čisté, nahé. Proto na ně, tak rád jezdím. Přiblížit se jim aspoň na chvilku a poznat sám sebe. Ne nadarmo se říká, že hory ukáží charakter.

21.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 7.62 | Přečteno: 172 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.