Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Supermarket Aeon Mall a projížďka po ekologické čtvrti ve Vietnamu

25. 08. 2017 16:59:39
Zatímco Aeon Mall je klasickým supermarketem v centru Hanoje, ve kterém je možné najít vedle značek z Asie také západní značky, tak Rung Co (Palm Forrest) je konceptem ekologického bydlení ve Vietnamu.

Historie AEON MALL

AEON MALL existuje na trhu téměr 250 let a je jednou z největších maloobchodních sítí na světě. Společnost byla založena v roce 1758 v Japonsku. Dnes se jedná o jednu z největších maloobchodních sítí nejen v Japonsku, ale i dalších zemích v Asii. Vietnamská vláda plánuje otevřít do roku 2020 kolem 20 poboček.

AEON MALL ve Vietnamu

V roce 2011 došlo se souhlasem lidového výboru HCMC k zahájení činnosti pobočky AEON Vietnam, kterou založila Vietnam Company Limited. Tato společnost investuje do stavebnictví, organizace, řízení a obchodu. Zaměřuje se také na moderní nákupní centra, obchodní domy General Merchadies (GMS) a supermarkety. Také provozuje další obchodní činnosti týkající se dovozu, vývozu nebo obchodního průzkumu.

Cenově výhodné nakupování:

Kuriozity:

Vláček pro děti

Parkoviště pro motorky:

Místní značka oblečení:

Ekopark Rung Co (Palm Forrest)

Cílem Ekoparku Rung Co je rozvoj městských obcí v provincii Hung Yen, který bude zřejmě dokončem v průběhu let 2020 až 2030 s výhledovým plánem do roku 2050. Ekopark se nachází 4 kilometry od vesnice Bat Trang, která se zabývá výrobou keramiky (od mostu Thanh Tri) a 13 kilometrů od jezera Hoan Kiem v centru Hanoje.

Projektu se říká Ekopark a byl naplánován s myšlenkou založit první rezidenční komunitu, která se bude řídit přírodním ekosystémovým modelem. Tento model by měl umožňovat obyvatelům nejen přístup k přírodě prostřednictvím parků a velkému množství zeleně, ale také skrze kvalitní sítě škol, nákupních center a turistických míst.

Městská vize podle „5 E“

Projekt zahájila investiční společnost Viet Hung, která usiluje pro některé obyvatele Hanoje o zajištění snadného přístupu k čistému ovzduší, naprosto čisté vodě a klidnějšímu způsobu života mimo rušnější hlavní město. Filozofii tohoto městského projektu tvoří „Městská vize, tzv. 5 E,“ kam patří ekologie, emoce, edu-zábava (vzdělávání), ekonomika a elita.

Ekologií je myšleno harmonické životní prostředí mezi přírodou a člověkem. Proto se tato oblast klasifikuje jako „Zelené město severu.“ Je samozřejmé, že projekt bude dodržovat zásady „Trvale udržitelného rozvoje.“ Emocionální hodnotu bude samozřejmě přinášet příroda a vzhled samotného okolního prostředí.

Po ekonomické stránce je důležité zvyšovat konkurenceschopnost této oblasti včetně hodnoty nemovitostí. Vzdělávání může být spojováno se zábavou, což může mít podle této filozofie vzájemný vztah. Ekopark má ještě navíc v plánu poskytovat elitní bydlení, které bude spojováno s kvalitou služeb včetně zdravého životního stylu.

Areál je vybaven

Zelený park tvoří systém tří hlavních parků o rozloze 10 hektarů včetně jarního, letního a podzimního parku. Park je vhodný jak pro rodiny, tak i pro oudoorové aktivity, kempování, grilování, venkovní večírky nebo aktivní hry s přáteli.

Vzdělávací systém zahrnuje British University Vietnam (BUV) se zaměřením na finance, management a marketing, vedle toho samozřejmě i na celoživotní vzdělávání, golfovou akademii (EPGA – Ernie Els Golf Academy) a síť předškolních zařízení.

Areál poskytuje možnost studovat Tokijskou lékařskou univerzitu ve Vietnamu nebo navštěvovat Ekologickou kliniku s lékařskými specialisty. Aqua Grand Bay zahrnuje jezero s rozlohou až 5 hektarů se vzdáleností nad 2 kilometry pro aktivity na jachtách. Rušné obchodní centrum.

Závěrem

Výstavba tohoto městského ekologického města byla sice zahájena již od roku 2009, ale první obyvatelé se mohli do svých bytů nastěhovat až v roce 2012. Toto místo je samozřejmě inspirováno filozofií FengShuei a má výbornou geografickou polohu, protože leží nedaleko hlavního města Hanoje a Rudé řeky. Ekopark může samozřejmě celkově posloužit i jako reálný příklad toho, jak má vypadat zelená městská oblast.

Příště 19. díl: Dračí zátoka Ha Long Bay ve Vietnamu

http://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621090

Autor: Pavel Herman | pátek 25.8.2017 16:59 | karma článku: 8.87 | přečteno: 285x

Další články blogera

Pavel Herman

V České republice jsou daně ze spotřeby mnohem vyšší než majetkové

V České republice převažuje zdanění daní ze spotřeby v podobě daně z přidané hodnoty (DPH) nad celkovým zdaněním příjmů a majetku. Z těchto důvodů má tedy smysl uvažovat o progresivním zdanění a snižování daní z přidané hodnoty.

4.10.2017 v 18:12 | Karma článku: 4.59 | Přečteno: 96 |

Pavel Herman

Priority z volebního programu Strany práv občanů (SPO) s názvem "Pevné české kořeny"

Jedná se o priority z volebního programu Strany práv občanů s názvem "Pevné české kořeny," který je zaměřen na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pro rok 2017. Zde uvádím některé priority z programu.

1.10.2017 v 19:32 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 688 |

Pavel Herman

Příběhy bezpráví III.: Agrofert či Precheza, těžké kovy a výsledky zdravotního ústavu

Když obyvatele znepokojila vysoká hladina vanadu a chromu v půdě i ve studních, která podle naměřených výsledků mnohonásobně překračovala maximální povolené množství, tak město problém řešit nechtělo včetně současných politiků.

27.9.2017 v 14:13 | Karma článku: 17.35 | Přečteno: 893 | Diskuse

Pavel Herman

Příběhy bezpráví II.: České úřady se dnes chovají hůř než za komunistů

Jedná se o dvojí metr ze strany úřadů na Vyškovsku. Zatímco za komunistů byl oprávněně zrušen chov norků, který obtěžoval sousedy, tak v Čechokapitalismu obdobné stížnosti v případě chovu koní úřady nevyhověly. Zkrátka dvojí metr.

23.9.2017 v 13:05 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 668 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Miroslav Hruška

Netradiční květnový výlet do Polska aneb Polsko (rychlo)vlakem i letadlem - díl druhý

V prvním díle této dvojdílné reportáže jsem s mým kamarádem zkoumal dopravní zajímavosti Katovic. Na závěr jsme se přesunuli polským Pendolinem do Varšavy. V tomto dílu tedy prozkoumáme Varšavu a také se proletíme letadlem ...

17.11.2017 v 13:10 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 204 | Diskuse

Regina Karasová

Boubín

S manželem si vyjet na cesty znamená obvykle malý turistický horror .. a nejinak tomu bylo i tentokrát, asi před měsícem, týden po vichřici Herwart, při výletu na vrch Boubín a stejnojmenný prales .

17.11.2017 v 11:12 | Karma článku: 12.63 | Přečteno: 202 | Diskuse

Jan Vaverka

Baskicko – 7. Díl: Co navštívit na cestě do Baskicka - Německo

V příštích třech dílech bych se rád zmínil o několika lokalitách, které nejsou tak zprofanované, ale dle mého soudu rozhodně za návštěvu stojí. Začnu od Německa.

17.11.2017 v 8:20 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 157 | Diskuse

Michal Dokoupil

V oáze Hedvábné stezky

Stejně jako po celá tisíciletí karavany Hedvábné stezky, i my jsme na naší cestě Čínou zastavovali v pouštních oázách, abychom se osvěžili po dlouhých kilometrech strávených v písečné krajině.

16.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 9.08 | Přečteno: 180 | Diskuse

Petra Brabencová

Benátská ,,socka"

Vaporetto, je vlastně takový vodní autobus - až na to, že je to loď! Má několik linek a kdo je v Benátkách poprvé má pocit, že je to složitější než metro v New Yorku.

16.11.2017 v 10:24 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 422 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.