Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zábavní park v Sunworld Halong Complex ve Vietnamu

1. 09. 2017 15:51:02
V lednu 2017 proběhlo otevření Dragon Park a Typhoon Waterpark, který je největším zábavním parkem v jihovýchodní Asii. Tento Dračí park spadá pod Sun World Halong Complex. Mezi další zajímavosti patří lanovka a Ferrisovo kolo.

Jedná se o turistickou a zároveň i zábavní parkovou oblast Sun World Halong Complex ve městě Halong v oblasti Quang Ninh. Veškeré součásti zábavních atrakcí v tomto parku jsou dovezeny z Evropy. Komplex je tedy certifikován na základě nejpřísnějších evropských norem, a to nejpřísnějším německým akreditačním svazem – TÜV (Technischer Überwachungsverein).

Sun World Ha Long Park je megaprojektem na kontinentální úrovni, který se rozkládá na ploše 214 hektarů. Skládá se ze 2 hlavních sektorů propojených lanovou dráhou: zábavní komplex (Dragon park, Typhoon Waterpark a Beach Club) na pláži a komplex mystických hor (Queen Cable Car, Sun Wheel and Zen Garden).

Sun World Halong Complex zahrnuje:

  • Tropical Dragon park

  • Typhoon Cove Waterpark

  • Mystic Mountain Complex

  • Sun World Ha Long Beach

  • Cuisine & Shopping

Dragon park a Typhoon jsou také prvními zábavními parky v Asii, které jsou spravovány světově proslulým provozovatelem zábavních parků Parques Reunidos ze Španělska. Tento světový provozovatel parků spravuje celkem 61 parků ve 14 zemích Evropy, Americe (USA a Argentině), na Středním východě (Dubaj) a Asii (Vietnam).

Dragon Park (Dračí park)

Dračí park má rozlohu celkové plochy 23 hektarů a je inspirován moderními světovými zábavními parky. Nabízí kolem 32 různých atrakcí mezi kterými nechybí ani rychlostní jízdní dráhy. Například atrakce s názvem „Dračí běh,“ který je nejdelší asijskou horskou dráhou s délkou přes 1,1 kilometru. Výhodou tohoto parku je, že nabízí zábavu pro trávení volného času návštěvníkům všech generací.

Typhoon Waterpark (Vodní tajfun)

Nedávno byl v tomto komplexu otevřen vodní park Typhoon, ve kterém je možné najít mnoho unikátních vodních her na ploše 20 hektarů. V parku je nainstalováno 12 druhů skluzavek a je složen ze dvou hlavních míst: plážový zábavní komplex a zábavní komplex na kopci.

Vzhledem k tomu, že je park navíc ještě rozdělen do 3 samostatných zón, tak je určen všem věkovým skupinám (zábavní park pro rodinu, dětský zábavní park a zábavní park pro radost). K adrenalinovým zážitkům patří Goop Loop, což je strmá skluzavka ve výšce 20 metrů nebo Surf Arena a Mega Wave, které simulují mořské vlny.

Queen Cable Car (lanovka)

Součástí tohoto rozsáhlého zábavního komplexu Sunworld Halong Park je dvoukilometrová lanovka s názvem Queen Cable Car a velké (Ruské neboli Ferrisovo) kolo s názvem Sun Wheel. Vedle těchto atrakcí zde nechybí restaurace, zahrady, nákupní čtvrť nebo rodinné zábavní centrum s arkádovými hrami.

Jízda v lanovce je fantastickým zážitkem nejen kvůli nádhernému výhledu z kabiny, ale také protože tato lanovka dosáhla 2 světových rekordů. Podle Guinnessovy knihy rekordů za nejvyšší kapacitu pro cestující v kabině lanovky (až 230 cestujících na jednu kabinu) a za nejvyšší kabinovou věž (ve výšce 188,88 metrů).

Arcade Zone

Tato Arkádová zóna je moderním herním centrem, které každému nabízí možnost nejen si zasoutěžit a vyzkoušet různé hry, ale také radost z úspěšného vítězství.

Sun Wheel (Sluneční kolo)

Toto obrovské kolo se nachází na vrcholu hory Ba Deo ve výšce zhruba 250 metrů nad mořem. Sluneční kolo patří mezi jedno z nejvýznamnějších Ferrisových kol na světě. Celkový počet kabin je 64 s počtem 384 cestujících a výhledem na krajinu v Ha Long Bay.

Sluneční kolo (ruské kolo) je tedy vybaveno tisícem barevných LED světel a je schopné přepravit za hodinu kolem 1.200 cestujících. O jeho postavení se zasloužila japonská společnost Sanoyas Hishino Meisho.

Samurai Toys

Systém dráhy byl navržen, vyroben a testován přední světovou zkušební společností v Německu (TUG). Podle odborníků je tedy systém Samurai Slider absolutně bezpečný a vhodný téměř pro všechny věkové skupiny (výška nad 1,2 metru) a pohlaví. První trasa má na délku 620 metrů a druhá 530 metrů.

Vozidla jsou opatřena bezpečnostními pásy a určena pro 1 až 2 osoby. Brzdový systém se snadnou používá a kvůli posuvnému systému je řízená i rychlost, která je maximálně 30 kilometrů v hodině. Tyto dráhy jsou umístěny vysoko a jsou opatřeny síťovými systémy po obou stranách kvůli bezpečnosti.

Zen Garden (Zenová zahrada)

V okolí mystického paláce se nachází zahrada Zen, která je inspirována japonským stylem zahrady Okayama Korakuena. Kouzlo japonského ducha je možné zahlédnout při pohledu na bonsai stromy, půdorysu penzai, vodopádů nebo jezera Koi a miniatur Fuji, které jsou pečlivě uspořádány.

Závěr

V areálu Sunworld Halong se nachází mnoho atrakcí jako například horská dráha s názvem „Běh malého draka,“ cirkusový vlak, zahradní křižníky (plavba přes tropické zahrady) nebo různé druhy toboganů a vodních atrakcí (serfování), návštěvu japonské zahrady až po možnost jízdy v lanovce nebo slunečním kole.

Dragon Park včetně resortu Sunworld Halong je vlastněn skupinou Sun Group. Jedná se o investiční skupinu založenou v roce 2007, která se specializuje na pohostinství, rozvoj nemovitostí a jejich výstavbu. Společnost Sun Group uzavřela smlouvu s Parque Reunidos o provozování parku do roku 2027.

Příště 21 díl: Písčité pláže a most ve tvaru plachetnice Bai Chay

http://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=621925

Autor: Pavel Herman | pátek 1.9.2017 15:51 | karma článku: 9.68 | přečteno: 494x

Další články blogera

Pavel Herman

V České republice jsou daně ze spotřeby mnohem vyšší než majetkové

V České republice převažuje zdanění daní ze spotřeby v podobě daně z přidané hodnoty (DPH) nad celkovým zdaněním příjmů a majetku. Z těchto důvodů má tedy smysl uvažovat o progresivním zdanění a snižování daní z přidané hodnoty.

4.10.2017 v 18:12 | Karma článku: 4.59 | Přečteno: 96 |

Pavel Herman

Priority z volebního programu Strany práv občanů (SPO) s názvem "Pevné české kořeny"

Jedná se o priority z volebního programu Strany práv občanů s názvem "Pevné české kořeny," který je zaměřen na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pro rok 2017. Zde uvádím některé priority z programu.

1.10.2017 v 19:32 | Karma článku: 13.08 | Přečteno: 688 |

Pavel Herman

Příběhy bezpráví III.: Agrofert či Precheza, těžké kovy a výsledky zdravotního ústavu

Když obyvatele znepokojila vysoká hladina vanadu a chromu v půdě i ve studních, která podle naměřených výsledků mnohonásobně překračovala maximální povolené množství, tak město problém řešit nechtělo včetně současných politiků.

27.9.2017 v 14:13 | Karma článku: 17.35 | Přečteno: 893 | Diskuse

Pavel Herman

Příběhy bezpráví II.: České úřady se dnes chovají hůř než za komunistů

Jedná se o dvojí metr ze strany úřadů na Vyškovsku. Zatímco za komunistů byl oprávněně zrušen chov norků, který obtěžoval sousedy, tak v Čechokapitalismu obdobné stížnosti v případě chovu koní úřady nevyhověly. Zkrátka dvojí metr.

23.9.2017 v 13:05 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 668 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Miroslav Hruška

Netradiční květnový výlet do Polska aneb Polsko (rychlo)vlakem i letadlem - díl druhý

V prvním díle této dvojdílné reportáže jsem s mým kamarádem zkoumal dopravní zajímavosti Katovic. Na závěr jsme se přesunuli polským Pendolinem do Varšavy. V tomto dílu tedy prozkoumáme Varšavu a také se proletíme letadlem ...

17.11.2017 v 13:10 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 204 | Diskuse

Regina Karasová

Boubín

S manželem si vyjet na cesty znamená obvykle malý turistický horror .. a nejinak tomu bylo i tentokrát, asi před měsícem, týden po vichřici Herwart, při výletu na vrch Boubín a stejnojmenný prales .

17.11.2017 v 11:12 | Karma článku: 12.63 | Přečteno: 202 | Diskuse

Jan Vaverka

Baskicko – 7. Díl: Co navštívit na cestě do Baskicka - Německo

V příštích třech dílech bych se rád zmínil o několika lokalitách, které nejsou tak zprofanované, ale dle mého soudu rozhodně za návštěvu stojí. Začnu od Německa.

17.11.2017 v 8:20 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 157 | Diskuse

Michal Dokoupil

V oáze Hedvábné stezky

Stejně jako po celá tisíciletí karavany Hedvábné stezky, i my jsme na naší cestě Čínou zastavovali v pouštních oázách, abychom se osvěžili po dlouhých kilometrech strávených v písečné krajině.

16.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 9.08 | Přečteno: 180 | Diskuse

Petra Brabencová

Benátská ,,socka"

Vaporetto, je vlastně takový vodní autobus - až na to, že je to loď! Má několik linek a kdo je v Benátkách poprvé má pocit, že je to složitější než metro v New Yorku.

16.11.2017 v 10:24 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 422 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.